Друга узастопна победа Радничког 1923

Фудбалери Радничког остварили су другу узастопну победу у Првој лиги Србије. У мечу 20. кола, Раднички је данас као гост савладао екипу Смедерева резултатом 1:0.

Фудбалери Радничког остварили су вредну победу у Смедереву против старог ривала, у утакмици у којој је виђена борбена игра са мало прилика за гол. Добру партију и тријумф Раднички је најавио у првом полувремену.

После покушаја Ковачевића из даљине, Крагујевчани су најбољу прилику имали у 20. минуту када је, после добре акције, шутирао Илић, али је његов ударац зауставио голман Смедерева, Трифуновић.

Крагујевчани су пропуштено надокнадили у 52. минуту. Збуњену реакцију одбране Смедерева искористио је Максимовић и довео Раднички у вођство.

Крагујевачки тим, који је у наставку меча контролисао игру и чувао предност, остао је у 72. минуту са играчем мање пошто је Филиповић добио други жути картон. Уследили су напади домаћина.

Најближи поготку Смедеревци су били у 88. минуту када је Ђаковић шутирао поред гола.

У судијској надокнади Варјачић је лукаво покушао са центра терена да изненади голмана Смедерева, али је остало 1:0 за Раднички.

Екипа Смедерева претрпела је четврти узастопни пораз. Након одузимања бодова због намештања резултата у мечу са Кабелом, Смедеревци се налазе на претпоследњем месту на табели.

И наредну утакмицу Раднички ће одиграти на гостујућем терену, против екипе Металца у Горњем Милановцу.