Економац декласирао Калчу из Ниша (видео)

Играчи Економца пласирали су се у полуфинале футсал купа. Они су синоћ, на паркету спортске хале „Језеро“, савладали нишку „Калчу“ са 11:1, у утакмици у којој је било знатно мање неизвесности и узбуђења него у недавном сусрету ова два ти9ма у борби за прволигашке бодове.

Покушали су играчи нишког тима да по рецепту из недавног првенственог дуела високо постављеном одбраном парирају Економцу и у том су успевали готово до средине првог полувремена.

Серију голова отворио је Борисов, између његова два поготка прецизан је био и Талес, тако да је крагујевачка екипа већ у 15. минуту имала вођство од 3:0.

Успео је ту предност да на тренутак ублажи Илић, да би потом домаћи играчи до одласка на одмор постигли још три изузетно ефектна гола, а у стрелце су се уписали Игор, Рајчевић и по други пут Талес, тако да је после 20 минута било 6:1 у корист актуелног освајача дупле круне.

И у другом полувремену гости су одолевали девет минута, капитулирали су пред упорношћу Игора и стрелца Талеса.

Врло брзо, прецизан је био Рајчевић за вођство од 8:1, тај низ наставили су Рнић и Рамић, а резултатску тачку на овај меч, шест секунди пре краја ставио је Игор.

Пред Економцем је наставак борби за прволигашке бодове, а утакмица 17.кола доноси гостовање у Ваљеву и меч са екипом РБ-а.

Дуел између РБ-а и Економца заказан је за недељу са почетком у 21 час, а жреб за полуфинале Купа требало би да се обави током наредне седмице.