Фудбалери Радничког победили Бачку

Фудбалери Радничког победили су данас на свом терену екипу Бачке из Бачке Паланке резултатом 2:1, у утакмици 19. кола Прве лиге Србије.

Крагујевачки клуб је прекинуо серију од три узастопна пораза.

Фудбалери Радничког и Бачке пружили су слабу фудбалску представу по ветровитом времену. Прву шансу на утакмици имали су гости у 33. минуту када је Ђорђевић шутирао искоса. Раднички је прву прилику претворио у погодак. Стрелац је био Никодијевић после доброг центаршута Ковачевића.

У другом делу меча теренску иницијативу имали су фудбалери Бачке који су могли да изједначе у 51. минуту када је из велике даљине Маринковић погодио пречку. Нешто касније у прилици се нашао Ђорђевић који је био непрецизан. Раднички је други погодак постигао у 88. минуту уз доста среће. Након слободног ударца, који је извео Ковачевић, лопта се одбила од живог зида и завршила у голу Бачке. Ветар је био савезник и гостима два минута касније. Стојановић је из слободног ударца смањио предност Крагујевчана на 2:1 што је био и коначан резултат утакмице.

Екипа Бачке, која се налази у горњем делу табеле, није пружила очекивану игру у Крагујевцу па је заслужено претрпела седми пораз у сезони.

Наредну утакмицу Раднички ће одиграти у понедељак 18. новембра против екипе Смедерева на гостујућем терену.