Нова победа фудбалера Радничког

Фудбалери Радничког, у 20. колу Прве лиге Србије, победили су данас на стадиону „Чика Дача“ екипу Бежаније из Београда резултатом 1:0.

После друге узастопне победе, крагујевачки клуб је дошао на шесту позицију на табели.

Фудбалери Радничког поново су пружили добру игру пред својим навијачима и заслужено дошли до победе против екипе Бежаније.

Крагујевчани су доминирали у првом полувремену у којем су пропустили неколико прилика да дођу до предности.

Најбољу шансу имао је у овом мечу расположени Ковачевић који је са центра терена лобовао голмана Крунића, али је чувар мреже Бежаније успео да спречи погодак.

На старту другог полувремена први су запретили гости који нису успели да искористе грешку голмана Радничког Раичевића и дођу до вођства.

Након тога, ређале су се шансе пред голом Бежаније.

Најпре је Вујасин шутирао искоса, а Огњен Илић за мало закаснио да лопту спроведе у гол Београђана.

На сличан начин нешто касније покушао је и Томислав Тодоровић.

Најбољу прилику није искористио Ковачевић који је истрчао пред гол Бежаније, али је Крунић добро интервенисао. Београђани су могли да казне промашаје домаћина.

Ипак, Крагујевчани су успели да спрече погодак након шута Десанчића.

Одлучујући погодак постигнут је у 84. минуту.

Ковачевић се прецизним ударцем из слободног ударца искупио за промашаје и поставио коначан резултат утакмице, Раднички-Бежанија 1:0.

Екипа Бежаније није пружила очекивану игру па је и други пут ове сезоне претрпела пораз од крагујевачког тима.

Београђани су остали на осмом месту на табели.

Првенство ће бити настављено у среду када ће Раднички играти у Добановцима са екипом Будућности.