У Универзитетској галерији у Крагујевцу отворена је изложба „Фото сафари Тара“, у организацији Фото савеза Србије и овог националног парка.
Поставку чине фотографије са мотивима Таре, настале током Међународног фото сафарија.
На фотографијама су, осим природне лепоте, приказане и историјске и етнографске вредности овог подручја.
Национални парк Тара једна је у низу посебних туристичких дестинација у Србији. Своје виђење ове прелепе планине, кроз фотографију, изразили су чланови Фото савеза Србије, који су учествовали на овогодишњем Међународном фото сафарију на Тари.
Њихови радови изложени су у Универзитетској галерији у Крагујевцу.
Изложене фотографије технички су перфектне, а мотиви на њима пажљиво су одабрани.
Естетском савршенству допринело је и одлично осветљење.
Изложба фотографија у Универзитетској галерији заинтересовани могу да погледају до 14. јануара 2018. године.
Извештава новинарка РТК Ксенија Ђерковић.
