Фудбалери Радничког први на табели

Фудбалери Радничког наставили су серију победа у Првој лиги Србије. Крагујевачки клуб је, у мечу 10. кола, победио данас на стадиону „Чика Дача“ екипу Жаркова из Београда резултатом 3:2.

После пораза новосадског Кабела, Раднички је заузео прво место на табели.

Фудбалери Радничког успели су да, у мечу са доста голова и прилика, савладају неугодну екипу Жаркова и остваре осми тријумф у првенству.

Крагујевчани су брзо дошли до предности. После прекршаја над Мирићем у 8. минуту досуђен је пенал за домаћи тим који је у погодак претворио Варјачић.

Само пет минута касније било је 2:0 за Раднички. Контранапад Крагујевчана поготком је завршио Ћировић.

Екипа Жаркова имала је велику прилику у 17. минуту да смањи предност домаћина, али Црномут није успео да лопту спроведе у гол домаћина.

Казна је стигла у 22. минуту када је Милош Видовић погодио пречку, а одбијену лопту штопер Жаркова Јовановић сместио у свој гол, 3:0 за Раднички што је био и резултат првог полувремена.

Београђани су после само три минута игре у другом делу утакмице успели да смање предност домаћина. Јеремић је оборен у казненом простору Радничког, а најстрожу казну сигурно је извео Манић.

Велику прилику да потврди тријумф Радничког имао је Ћировић у 76. минуту.

Уместо тога уследила је неизвесна завршница утакмице у којој су Београђани нападали и стварали прилике.

У 86. минуту Стевановић је погодио стативу, да би у првом минуту судијске надокнаде времена Бабић постигао други гол за екипу Жаркова.

Ипак, до краја меча није било промене резултата па је остало 3:2 за Раднички.

Екипа Жаркова, која је била бољи ривал у другом полувремену, претрпела је четврти узастопни пораз у првенству.

Раднички је искористио пораз новосадског Кабела и заузео прво место на табели.

У наредном колу крагујевачки тим ће играти са Борцем у Чачку.