Фудбалери Радничког савладали екипу Металца

Фудбалери Радничког, у заосталој утакмици 10. кола Прве лиге Србије, победили су данас на стадиону „Чика Дача“ екипу Металца из Горњег Милановца резултатом 2:1.

Раднички је остварио пети тријумф у првенству којим је дошао на деобу седмог места на табели.

Фудбалери Радничког искористили су своје шансе на утакмици и дошли до вредне победе на свом терену против искусне екипе Металца.

Крагујевчани су брзо дошли до предности. После грешке голмана Металца, Костића, у 13. минуту меча, досуђен је пенал за домаћи тим.

Најстрожу казну у погодак је претворио управо играч над којим је направљен прекршај, Вујасин. Раднички је повећао предност у 32. минуту када се пред голом Металца добро снашао

Ратковић и на ефектан начин постигао свој први гол у сезони. Фудбалери Металца заиграли су боље у другом полувремену. Гости су најпре запретили преко Крстића из даљине.

У 66. минуту ударац је окушао и искусни Анђић који је лепим голом смањио предност домаћина. До краја утакмице гости су имали још једну прилику да дођу до изједначења, али

Вукмановић није добро захватио лопту, па је остало 2:1 за Раднички. После неочекиваног одласка Дарка Тешовића, крагујевачки тим је у овом мечу водио помоћни тренер Дарко Милисављевић.

Екипа Металца није пружила очекивану игру на стадиону у Крагујевцу, па је заслужено претрпела други пораз у првенству.

Наредна утакмица Раднички очекује већ у суботу када ће у 13. колу првенства као гост играти са екипом Бечеја.