Представници градског Секретаријата за јавне приходе подсећају грађане да 14. августа истиче рок за уплату обавеза за трећи квартал годишњег пореза на имовину за 2020. годину.
Порески обвезници треба да уплате трећу рату у истом износу као и за други квартал.
Порез за станове је нижи у екстра, првој и другој зони, док је повећан у трећој и четвртој.
Порези на куће нижи су у екстра, првој и петој зони, а повећани за куће у другој и четвртој.
Износ пореза за куће у трећој зони остао је на прошлогодишњем нивоу.
Редовним измирењем обавеза грађани могу да избегну обрачун и наплату законом прописане камате због кашњења.
Износ на уплатници треба да буде једнак преходном, јер пореска решења још увек нису пристигла на кућне адресе.
Већина Крагујевчана прати своја задужења.
У надлежним градским одељењима Секретаријата за јавне приходе грађани могу да добију све информације о износима задужења на име пореза на имовину.
Иако је током пролећа у Србији на снази било ванредно стање због епидемије коронавируса, наплата прихода остварена је скоро 100 одсто, што значи да су грађани Крагујевца редовно плаћали порез.
Једини застој настао је током овог периода у пружању информација, али то се није одразило на наплату овог јавног прихода у локалној администрацији.
Извештава новинарка РТК Слађана Обрадовић Чукарић.