Појавом корона вируса и увођењем ванредног стања у Србији, велики део становништва суочио се са психолошким проблемима, као последицом страха од угрожености по сопствено здравље.
Психијатри поручују да је страх реалан, али да је у оваквој ситуацији највижније остати смирен и сачувати своје ментално здравље.
Последњих месеци свет се сусрео са реалном опасношћу по здравље, што је код већине људи изазвало страх и недоумицу шта ће се догодити ако се заразе корона вирусом.
Информације из појединих медија, а посебно на друштвеним платформама и уопште интернету створиле су забуну код људи, јер се свакодневно појављују вести од којих велики део није проверен и долази из непоузданих извора.
Психијатри поручују да је увом тренутку најважније сачувати стабилност, јер страх врло лако може да пређе у анксиозност и панику.
Психијатар Сузана Перовић препоручује праћење културних дешавања преко интернета, али и што мање вести у вези корона вируса.
Посебно угрожена категорија грађана у оваквим ситуацијама су здравствени радници који се, поред повећане опасности од заразе вирусом, суочавају са страховма као и сви остали грађани.
За све оне који се не осећају добро и потребна им је подршка стручњака, отворен је кол центар са универзалним бројем телефона 080 112 113 који је бесплатан за позиве и са фиксних и са мобилних телефона.
Извештава новинар РТК Иван Ганић.