Неочекиван пораз фудбалера Радничког 1923

Фудбалери Радничког, у премијерној утакмици 12. кола Супер лиге, изгубили су данас на стадиону „Чика Дача“ од Колубаре из Лазаревца резултатом 2:0.

После две победе, крагујевачки тим је претрпео други узастопни пораз у првенству.

Фудбалери Радничког пружили су неочекивано слабу игру пред својим навијачима што је екипа Колубаре умела да казни.

Гости су тријумф најавили у првом полувремену у коме су пропустили две добре прилике да преко Вучетића дођу до предности.
Најбољу прилику Раднички је имао у 22. минуту када је после слободног ударца Филиповић покушао главом. Оба гола на утакмици постигнута су у другом полувремену.

У 49. минуту Ђурановић је поготком завршио добру акцију и донео предност Колубари.

Вођство гостију мало је пренуло Крагујевчане који су у наставку меча кренули офанзивније ка голу противника.

Колубара је чекала своју шансу и у 91. минуту после контранапада потврдила победу.

Младеновић је поставио коначан резултат утакмице Раднички – Колубара 0:2.

Раднички је већ у 11. минуту остао без најбољег стрелца Марка Мирића који је због повреде морао ван терена.

Крагујевачки клуб је претрпео други узастопни пораз у Супер лиги.

Следи двонедељна пауза у првенству због обавеза националног тима.

Такмичење ће бити настављено 16. октобра када ће Раднички играти са имењаком у Нишу.

Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.