Победа кошаркаша Радничког у дербију

Кошаркаши Радничког, у дербију 7. кола Друге лиге, убедљиво су победили на свом терену екипу Земуна резултатом 83:62.

Раднички, Земун и екипа Пирота налазе се на врху табеле са истим скором.

Кошаркаши Радничког су у дербију Друге лиге пред својим навијачима остварили убедљиву победу и нанели први пораз екипи Земуна.

Крагујевчани су боље почели меч и крајем прве четвртине стекли 9 поена предности.

У наставку утакмице гости су се ослободили притиска и успели да почетком другог полувремена дођу до вођства.

Питање победника решено је у последњој четвртини.

Уласком у игру Вељовића разиграли су се и остали кошаркаши Радничког што је, уз добру игру у одбрани, допринело да Крагујевчани остваре убедљив тријумф резултатом 83:62.

Победнички тим предводио је Катић са 19 поена, док су Живановић и Шућов постигли 16 односно 15 кошева.

У екипи Земуна истакао се капитен Тодорић који је са 23 поена био најефикаснији играч утакмице.

Земун је претрпео први пораз у сезони.

Раднички, Земун и Пирот издвојили су се на врху табеле са по 13 освојених бодова.

У наредном колу крагујевачки тим играће у Суботици са екипом Спартака.