Пораз Радничког у српском дербију Лиге шампиона

На премијери Лиге шампион,а ватерполисти Радничког поражени су на гостовању Новом Београду, у српском дербију, резултатом 16:10.

Шумадинци су пружили одличан отпор фаворизованом ривалу у првом полувремену препуном преокрета, али су у наставку игре заказали.

Нови Београд је у овај меч ушао у најјачем саставу, пошто су се сви играчи вратили у такмичарски погон, док су Крагујевчанима недостајали искусни бек Милош Миличић и резервни голман Стефан Тодоровски, који су меч пропустили због повреде.

Баш као и у суперлигашком дуелу ових ривала, Крагујевчани су добро отворили утакмицу и имали два гола предности у два наврата, али је домаћина у игри одржавао дојучерашњи играч Радничког, Стархиња Рашовић који је у првом периоду постигао сва три гола свог тима.

Друга четвртина била је голгетерски још узбудљивија.

Нови Београд дошао је до прве предности преко Јакшића, али само на кратко јер се Раднички вратио у вођство погоцима Бранковића и Тохоља.

Уследио је нови преокрет Новобеограђана, који су затим први пут дошли и до „плус два“, али се Јосип Врлић са два везана поготка побринуо за ново изједначење – 7:7.

Да домаћи ипак оду на полувреме са предношћу постарао се Драшко Гогов, поготком са два играча више.

Кобна је била трећа четвртина, у којој је Нови Београд наставио да користи нападе са играчем више, док је Раднички стао у реализацији, па се домаћин пред одлучујући период одвојио на пет голова предности – 12:7.

Крагујевчани су потом донекле успели да се врате у ритам, водили егал борбу, али нису успели да озбиљније угрозе противника.

Најефикаснији у победничком саставу био је репрезентативац Србије Никола Јакшић, са пет голова, а пратио га је Страхиња Рашовић са четири.

У екипи Радничког са по два поготка предњачили су Бранковић, Ћук, Радуловић и Врлић.

Већ за викенд ватерполисте Радничког очекује још једно неугодно гостовање у Београду, у Супер лиги, Црвеној звезди која је ове сезоне такође учесник Лиге шампиона.