Први тријумф ватерполиста Радничког у Лиги шампиона

Ватерполисти Радничког остварили су прву победу у Лиги шампиона.

У мечу 2. Кола најјачег европског такмичења, крагујевачки клуб је, предвођен расположеним Радуловићем, савладао на свом базену немачки Хановер резултатом 13:12.

Ватерполисти Радничког успели су да пред својим навијачима савладају квалитетну екипу Хановера и забележе први тријумф у Лиги шампиона.

После ремија са Вуљагменијем, Крагујевчани су у меч ушли решени да поправе утисак.

Домаћин је повео са 3:1, да би до одласка на полувреме стекао чак пет голова предности – 9:4.

Раднички је разлику одржавао све до завршнице утакмице када су Немци успели да са три поготка у последња два минута ублаже пораз.

На крају 13:12 за Раднички у чијим редовима се истакао Радуловић који је са шест голова био најефикаснији играч утакмице.

У екипу Хановера истакли су су хрватски интернационалци, Башић и Бенић, са четири односно три поготка.

Немачки тим је претрпео и други пораз на старту Лиге шампиона.

У наредном 3. колу, Раднички ће играти као гост са италијанским Про Реком, освајачем Лиге шампиона у претходне две сезоне.