Раднички „бројао“ до 20

У четвртом колу Супер лиге Србије, ватерполисти Радничког рутински су славили на гостовању Старом граду, на „25. мају“, у Београду, резултатом 20:8.

Стратег Крагујевчана, Урош Стевановић, одморио је неколико искусних појединаца: Лазара Добожанова, Небојшу Тохоља, Алексу Укропину, Милоша Миличића, Марка Радуловића и Стефана Бранковића, док су шансу добили неки млађи играчи: голман Филип Милутиновић, Јован Танасијевић, Богдан Гавриловић, Зоран Познановић, као и дебитанти Митар Мараш и Огњен Васовић који је недавно стигао из Шапца.

И у таквом саставу Раднички је лако изашао на крај са тренутно последњепласираним тимом на табели.

Од почетка је наметнуо свој ритам игре па је на крају прве четвртине водио 5:1, а два минута пре одласка на одмор имао је и „плус 10“ (11:1).

Ипак, да домаћин полувреме дочека са једноцифреним заостатком побринуо се Трајковић, са два везама гола (11:3).

Серија Старог града настављена је и у другом полувремену, али само до 4:0 (11:5).

Потом су Шумадинци поново убацили у вишу брзину и два наврата имали чак 12 голова „вишка“ (19:7, 20:8).

Најефикаснији у победничком саставу био је Немања Станојевић са пет голова, а у стопу су га пратили Страхиња Рашовић и Никола Лукић са по четири.

Следи пауза коју ће сениорска репрезентација искористити за мини припреме, а за две недеље Раднички би требало да угости екипу Партизана.