Рукометашице Радничког поражене на старту Супер лиге

Рукометашице Радничког поразом су почеле такмичење у Супер лиги. Крагујевчанке су у „СББ хали Језеро“ изгубиле од једне од најбољих домаћих екипа, нишке Наисе, резултатом 32:23.

Екипа Наисе оправдала је улогу фаворита против повратника у Супер лигу. Крагујевчанке су само у првих 15 минута утакмице успешно парирале једном од најбољих домаћих тимова.

Средином првог полувремена екипа Наисе стекла је три гола предности, да би се на одмор отишло резултатом 15:10.

У другом полувремену Нишлијке су сигурном игром дошле до убедљивог тријумфа резултатом 32:23.

Уз одличну Милену Петковић на голу, победнички тим предводиле су Стојановска и Гакидова са по 8 голова.

У екипи Радничког најефикаснија је била Јасмина Колак са седам погодака, док је Теодора Величковић постигла гол мање.

Раднички, који је био доминантан прошле сезоне у другом рангу такмичења, после неколико година вратио се у Супер лигу.

Крагујевачки клуб је појачао тим од којег се очекује да остане у највишем рангу.

И наредну првенствену утакмицу рукометашице Радничког ће одиграти на свом терену против екипе Младости из Старе Пазове.