Трећи узастопни пораз Радничког 1923

Фудбалери Радничког, у 14. Колу Супер лиге, поражени су у Новом Саду од екипе Војводине резултатом 3:1.

После седмог пораза у сезони, крагујевачки клуб је пао на 12. позицију на табели.

Војводина је до тријумфа против Радничког дошла после преокрета и боље игре у другом полувремену.

Ослабљени крагујевачки тим је само у првом делу меча успешно парирао домаћину.

Раднички је повео у 34. минуту када је Трифуновић прецизним ударцем завршио добру акцију Крагујевчана.

Само неколико минута игре у другом полувремену било је довољно Новосађанима да дођу до преокрета.

У 48. минуту Вукадиновић је прецизним ударцем са ивице казненог простора изједначио резултат.

Четири минута касније у гужви пред голом Радничког најбоље се снашао Симић који је постигао други гол за домаћина.

Новосађани су могли да повећају предност у 56. минуту, али је након шута Топића лопта погодила стативу.

Коначан резултат постављен је у 68. минуту. После прекршаја голмана Радничког Лукића над Симићем досуђен је пенал за Војводину који је реализовао капитен домаћина Човић за коначних 3:1.

Раднички је у Новом Саду наступио без петорице играча. Крагујевачки тим, који има утакмицу мање, претрепео је седми пораз у првенству и пао на 12. позицију натабели.

И у наредном колу, последњем у првом делу сезоне, Раднички има тежак задатак, јер ће на свом терену играти са другопласираном Црвеном звездом.