Важна победа омладинаца Радничког 1923

Омладинска екипа Фудбалског клуба Раднички остварила је важну победу у борби за опстанак.

Млади Крагујевчани су на свом терену убедљиво савладали Раднички из Ниша резултатом 5:0 и четири кола пре краја првенства увећали шансе да остану у највишем рангу такмичења.

Омладинска екипа Радничког је убедљивим тријумфом против имењака из Ниша направила велики корак ка опстанку у Омладинској лиги Србије.

Победу је најавио Ракићевић голом из слободног ударца у осмом минуту утакмице.

На 2:0 повисио је капитен Ристић у 21. минуту. Десетак минута касније у стрелце се уписао и Маринковић и било је већ тада јасно да ће Крагујевчани забележити победу у овом мечу.

У другом полувремену још два гола домаћина.

Најпре је Илић у 71. Минуту постигао четврти погодак за крагуевачки тим.

У финишу меча Арсенијевић је испратио акцију Ристића и лопту спровео у гол екипе из Ниша.

Имали су Крагујевчани још прилика, али је остало 5:0 за домаћи тим.

Крагујевчани су са две победе, у Убу и против Нишлија, увећали шансе за опстанак у Омладинској лиги Србије.

Четири кола пре краја првенства крагујевачки Раднички је остао на 12. позицији са четири бода више од имењака из Ниша који се налази у зони испадања и пет бодова више од екипе Земуна.

Наредну утакмицу Крагујевчани ће одиграти против Војводине у Новом Саду.