Вече Ђорђа Милосављевића у Народној библиотеци „Вук Караџић“

У наставку једног од нових програма Народне библиотеке Вук Караџић „Књижевност на филмској траци и малом екрану“, приређено је вече посвећено Ђорђу Милосављевићу, прослављеном српском драматургу, сценаристи, редитељу и универзитетском професору.

Успешан аутор скоро 50 филмских и телевизијских остварења са публиком у библиотеци разговарао је о својим драмама.

Филмски стваралац млађе генерације, Ђорђе Милосављевић је одрастао у Крагујевцу завршио основну школу и Прву крагујевачку гимназију, потом Факултет драмских уметности у Београду.

Као сценариста дебитовао је 1995. године дугометражним омнибусом „Пакет арманжман“, дипломирао са сценаријем за филм „Три палме за две битанге и рибицу“ који је био биоскопски хит 1998. године.

Потписао је сценарије за филмове: Небеска удица, Точкови, Апсолутних сто, Рингераја, Јесен стиже дуњо моја, серије: Јагодићи, Преживети Београд, Калкански кругови, Корени и позоришне драме,од којих је Гола Вера једна од најуспешнијих.

Као сценариста потписао је скоро комплетну новију тв и филмску продукцију. „Тајкун“, „Беса“, „Чизмаши“, „ Сенке над Балканом“, „Траг дивљачи“, „ Константиново раскршће“ само су неки од наслова које је публика, критика издашно наградила. Све време ствара са еминентним глумцима.

Читаво одрастање, школовање у Крагујевцу одредило је професионални пут Ђорђа Милосављевића, чуло се у разговору са публиком у Народној библиотеци.

Алфред Хичкок, Џон Карпентер, Борислав Пекић имена су филма и књижевности која су имала пресудан утицај на Ђорђа Милосављевића и његову одлуку да закорачи у свет седме уметности у којој за српску кинематографију важи за аутора који ниже преко педесет оригиналних сценарија, адаптација као и филмских режија.

Извештава новинарка РТК Слађана Обрадовић Чукарић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *