Због спорних судијских одлука Радничком угрожен пласман у Супер лигу

Дерби сусрет Прве лиге Србије у фудбалу између Колубаре из Лазаревца и крагујевачког Радничког 1923 донео је много узбуђења и спорних ситуација.

Утакмицу су обележиле спорне судијске одлуке, преокрети, црвени картон за Крагујевчане, али и публика на трибинама, што је већ постала пракса, упркос епидемиолошким мерама.

Другопласирана Колубара савладала је лидера на табели, екипу Радничког из Крагујевца, резултатом 3:1, после великог преокрета у Лазаревцу, у мечу који је одигран уз присуство публике.

Раднички је најпре повео у 30. минуту,  али се у другом полувремену ситуација променила.

После спорне ситуације у којој су играчи Радничког бурно реаговали сматрајући да није било елемената за пенал, главни судија показује други жути картон Алексијевићу, а Колубара у 53. минуту стиже до пенала. Голман Радничког, 17-годишњи Лукић је одбранио пенал, али после три минута следи преокрет.

Денић у 70. минуту постиже гол за изједначење, а предност Колубари доноси Симић, после продора кроз слабу одбрану Радничког.

До трећег гола домаћин стиже у финишу меча, преко Тејића.

Иако на трибинама званично није дозвољено присуство публике, ово је био још један меч Прве лиге у низу на којем је то правило било прекршено, а публика је толико правила проблеме да су поједини морали да буду избачени са стадиона.

На снимку се могу видети и детаљи када мања група вређа главног судију, а потом реагује и обезбеђење тражећи да они напусте стадион у Лазаревцу.