Крагујевачки ватрогасци на провери спремности за најтеже интервенције

Припадници Ватрогасно-спасилачке бригаде Управе за ванредне ситуације у Крагујевцу реализовали су 12. и 13. маја редовну проверу физичке спремности запослених, која је одржана на спортском терену Основне школе „Јован Поповић“ у Крагујевцу.

Циљ провере је одржавање и унапређење физичке спремности ватрогасаца-спасилаца, како би у сваком тренутку били спремни да ефикасно реагују у ванредним ситуацијама и пруже помоћ грађанима.

Начелник Управе за ванредне ситуације у Крагујевцу Зоран Кочовић истакао је да физичка спремност представља један од кључних сегмената у раду припадника ватрогасно-спасилачких јединица, имајући у виду сложеност и захтевност интервенција са којима се свакодневно сусрећу на терену.

Према његовим речима, редовне провере кондиције и психофизичких способности део су континуираног процеса обуке и професионалног усавршавања припадника Управе за ванредне ситуације.

Овакве активности доприносе очувању оперативне спремности јединица и ефикаснијем реаговању у ситуацијама које захтевају брзу и организовану интервенцију.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *