Синдикат Слога поднео тужбу против директора Енергетике

Удружени синдикати Србије Слога су Основном јавном тужилаштву у Крагујевцу поднели кривичну пријаву против директора Енергетике Андреје Илића због, како тврде, омогућавања запосленом Ненаду Матићу да незаконито стекне имовинску корист у износу од преко пола миллиона динара, док се налазио на такозваном синдикалном плаћеном одсуству.

Слога у саопштењу наводи да је директор Енергетике седма месеци редовно исплаћивао зараде Матићу који се водио на синдикалном плаћеном одсуству, иако је знао да му је престала функција потпредседника синдиката и регионалног повереника Гранског синдиката рударства и енергетике Независност.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *