Уколико временски услови буду дозволили, купалишна сезона на градским базенима требало би да почне следеће недеље.
Као и прошле године током лета, посетиоце на базенима поред купања очекују и бројни пратећи програми.
У адаптацију градских базена прошле године уложено је 12 милиона динара.
Посетиоци су имали прилику да на једном од најпосећенијих места током лета уживају у купању и забавно-рекреативном садржају.
И ове године ће купачима на располагању бити сунцобрани, лежаљке и балдахини, а за најмлађе су инсталиране водене атракције.
Базени су већ спремни за почетак сезоне, међутим временски услови још увек то не дозвољавају.
У плану је да се на базенима током лета организују концерти извођача из Крагујевца и других градова у Србији.
Квалитет воде контролисаће Институт за јавно здравље Крагујевац, док ће о безбедности купача бринути спасиоци са лиценцама.
Током летње сезоне на градским базенима радиће и посебна амбуланта здравствене заштите у случају да неком од посетиоца буд потребна медицинска помоћ.
Радно време базена биће од 10:30 до 18:30 часова.
Цена улазнице за целодневно купање је 400 динара, док ће цена карте од 16:00 до 18:30 часова бити 200 динара.
Извештава новинар РТК Иван Ганић.
