У Крагујевцу је отворена Канцеларија за превенцију насиља која пружа саветодавне и едукативне услуге.
Идеја је настала из потребе да се помогне особама које имају проблем са насиљем, или имају проблем да пријаве насиље из различитих разлога.
Циљ је спровођење превентивних програма и оснаживање особа које се сурећу са овим проблемом, а које могу да имају негативне последице и због тога што траже помоћ.
Канцеларија за превенцију насиља осмишљена је као место где ће се пружати саветодавне и социјално-едукативне услуге појединцима и породицама, али и осталим друштвеним групама које су суочене са проблемом различитих облика насиља.
Главни циљ је превенција развоја интензивнијег насиља и трајног нарушавања породичних односа.
Канцеларија ће са корисницима почети да ради у новембру, а сви разговори биће бесплатни.
У петак, 27. октобра, биће одржана међународна стручна конференција.
Канцеларија за превенцију насиља отворена је у склопу пројекта усмереног ка превенцији насиља у Крагујевцу који спроводи Центар за социјалне иновације и интеграције, уз подршку Бироа за наркотике и спровођење закона који ради при амбасади Сједињених Америчких Држава у Београду.
Извештава новинарка РТК Наташа Радивојевић.
