У Крагујевцу отворена Канцеларија за превенцију насиља

У Крагујевцу је отворена Канцеларија за превенцију насиља која пружа саветодавне и едукативне услуге.

Идеја је настала из потребе да се помогне особама које имају проблем са насиљем, или имају проблем да пријаве насиље из различитих разлога.

Циљ је спровођење превентивних програма и оснаживање особа које се сурећу са овим проблемом, а које могу да имају негативне последице и због тога што траже помоћ.

Канцеларија за превенцију насиља осмишљена је као место где ће се пружати саветодавне и социјално-едукативне услуге појединцима и породицама, али и осталим друштвеним групама које су суочене са проблемом различитих облика насиља.

Главни циљ је превенција развоја интензивнијег насиља и трајног нарушавања породичних односа.

Канцеларија ће са корисницима почети да ради у новембру, а сви разговори биће бесплатни.

У петак, 27. октобра, биће одржана међународна стручна конференција.

Канцеларија за превенцију насиља отворена је у склопу пројекта усмереног ка превенцији насиља у Крагујевцу који спроводи Центар за социјалне иновације и интеграције, уз подршку Бироа за наркотике и спровођење закона који ради при амбасади Сједињених Америчких Држава у Београду.

Извештава новинарка РТК Наташа Радивојевић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *