У Хотелу Шумарице, Шаховски савез Србије и град Крагујевац организовали су полуфинални турнир за мушкарце и жене у сениорској конкуренцији.
50 шахиста и осам шахисткиња стичу паво да се боре за титулу првака Србије.
Шахисти из целе Србије, 58 учесника, наредних дана играју у 9 кола, док ће жене у полуфиналу играти у 7 кола у стандардном шаху.
Победници имају директан пласман у финале.
Место финала турнира остаје у тајности, наводе представници Шаховског савеза Србије.
Задовољни су организацијом турнира у Крагујевцу, граду који подржава шахисте свих категорија.
Извештава новинар РТК Слађана Обрадовић Чукарић.
