Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да планира да до краја његовог председничког мандата буду завршени многи инфраструктурни пројекти и навео да ће, када буде комплетиран Моравски коридор, то бити веома важно за нашу економију.
„Када будемо имали комплетиран Моравски коридор, онда смо стварно много урадили, да нико не мора да улази у центар Краљева, да не мора да се губи време и веома важно је за нашу економију, за наше камионе и за све друге“, рекао је Вучић током обиласка радова на спајању главне мостовске конструкције моста у изградњи преко Дунава код Новог Сада, у оквиру Фрушкогорског коридора.
Одговарајући на питање шта ће све да бити урађено и отворено до краја његовог мандата, Вучић је рекао да ће бити завршено много инфраструктурних пројеката.
„Отворићемо Кузмин-Сремска Рача, што је веома важно за пут у Бијељину, Брчко, Бањалуку.
Отворићемо готово све до Голупца.
Отворићемо и Врба-Адран, додуше ту нам треба још неко време до краја године, то је тих веома важних 11 до 12 километара који ће да споји део од Краљева, с једне стране, са југоисточном страном Краљева, према Врњачкој Бањи, дакле ићи ће даље ка Рашки и Новом Пазару“, рекао је Вучић.
Додао је да је, када је реч о железници, Србија завршила свој део посла на прузи Београд-Будимпешта, као и да верује да ће бити отворена и пруга Ниш-Брестовац.
„Верујем да ће у међувремену Мађари да заврше свој део око пруге, да ћемо моћи да отворимо и пругу Београд-Будимпешта.
Ми смо свој део, као што видите, завршили, наши возови раде одлично до Суботице, верујем да ћемо да отворимо и Ниш-Брестовац пругу, то је 23 километара ка Лесковцу, дакле модернизоване пруге где ће се ићи 120 километара на сат“, рекао је Вучић.
Веома добро напредују и раде опет кинеска компанија Београд-Зрењанин и ту ћемо такође ићи да видимо како радови напредују.
Да ли ћемо да завршимо за време мандата? Немогуће је, али добро, биће неко други. У сваком случају, важно је да ми урадимо што је могуће више“, рекао је председник Вучић.
