Пројекат “Невидљиви светови, видљиве будућности: Девојчице у свету микробиологије“ покренуо је Институт за јавно здравље Крагујевац у сарадњи са Амбасадом Словачке Републике.
Сертификате учесницима пројекта уручио је амбасадор Словачке Републике Михаил Павук.
Пројекат је реализовао Центар за микробиологију Института за јавно здравље Крагујевац.
Тим поводом, у просторијама Института организована је изложба радова ученица средњих школа насталих током едукативних радионица које су биле део пројектних активности.
Основни циљ пројекта био је оснаживање средњошколки и подстицање њиховог интересовања за науку, са посебним акцентом на област микробиологије.
Завршној свечаности поводом окончања пројекта присуствовао је и Михаил Павук, амбасадор Словачке Републике, који је учесницима уручио сертификате о успешно завршеном програму.
Кроз креативан и едукативан приступ, ученице су имале прилику да се ближе упознају са значајем научног истраживања и улогом микробиологије у очувању јавног здравља.
Овакви програми доприносе смањењу родне неравноправности у науци, унапређењу квалитета образовања и подизању свести младих о значају јавног здравља.
Истовремено, они подстичу интересовање за микробиологију и указују на њену важну улогу у свакодневном животу и очувању здравља становништва.
Извештава новинарка РТК Зорица Савић Ранковић.
