Амбасадор Словачке уручио сертификате учесницама пројекта о микробиологији

Пројекат “Невидљиви светови, видљиве будућности: Девојчице у свету микробиологије“ покренуо је Институт за јавно здравље Крагујевац у сарадњи са Амбасадом Словачке Републике.

Сертификате учесницима пројекта уручио је амбасадор Словачке Републике Михаил Павук.

Пројекат је реализовао Центар за микробиологију Института за јавно здравље Крагујевац.

Тим поводом, у просторијама Института организована је изложба радова ученица средњих школа насталих током едукативних радионица које су биле део пројектних активности.

Основни циљ пројекта био је оснаживање средњошколки и подстицање њиховог интересовања за науку, са посебним акцентом на област микробиологије.

Завршној свечаности поводом окончања пројекта присуствовао је и Михаил Павук, амбасадор Словачке Републике, који је учесницима уручио сертификате о успешно завршеном програму.

Кроз креативан и едукативан приступ, ученице су имале прилику да се ближе упознају са значајем научног истраживања и улогом микробиологије у очувању јавног здравља.

Овакви програми доприносе смањењу родне неравноправности у науци, унапређењу квалитета образовања и подизању свести младих о значају јавног здравља.

Истовремено, они подстичу интересовање за микробиологију и указују на њену важну улогу у свакодневном животу и очувању здравља становништва.

Извештава новинарка РТК Зорица Савић Ранковић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *