У Крагујевцу је до сада вакцинисано око 45 хиљада људи, а ревакцинисано 37 хиљада.
Према подацима Дома здравља, у старосној категорији преко 60 година вакцинисана је половина популације, од 50 до 60 година трећина.
У групи од 40 до 50 година вакцину је примило 24 процента, а од 30 до 40 година 13 одсто.
Имунизација на сеоском подручју настављена је вакцинацијом 81 мештанина кинеском вакцином у селима Поскурице, Шљивовац и Селиште, док је у Горњој Сабанти и Великим Сугубинама прву дозу примило око 100 житеља.
Имунизацији су претходили обавезни лекарски прегледи здравственог стања, а многи су се вакцинисали без предходне пријаве на портал еУправе.
За приградска насеља и сеоско подручје градски Штаб за ванредне ситуације ангажовао је волонтере који посећују домаћинства околних села и мештанима омогућавају да се за вакцинацију пријаве савету месних заједница.
На позив савета вакцинални тимови Дома здравља долазе у амбуланте, просторије месне заједнице или дома културе и реализују имунизацију.
Мештани Шљивовца, Поскурица и Селишта који су се вакцинисали тврде да желе да се заштите, јер како кажу корона вирус не бира ни старе, ни младе.
Имунизација је једини начин да смање могућност за заразу или ако се инфициреају избегну тежу клиничку слику.
Имунизација на сеоском подручју је од велике важности, јер је у интересу целе нације да се што већи број људи вакцинише.
Локални Штаб за ванредне ситуацијечини све, како би свим грађанима, без обзира где живе, вакцине биле доступне.
Вакцинација антиковид вакцинама организована је и у селу Горња Сабанта где је прву дозу примило 90 мештана.
Крајем јануара, у овом селу, већ је вакцинисано 100 житеља.
За сутра је планирана имунизација у Великим Пчелицама.
У просторијама месне заједнице Рогојевац од 9 сати вакцинисаће се и мештани Кутлова, а од 11 сати у Добрачи такође у просторијама месне заједнице прву дозу вакцине примиће житељи села Рамаћа и Каменица.
Извештава новинар РТК Ксенија Ђерковић.
*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.
