Полагањем венаца крај споменика Народним херојима, обележен је Дан Југословенске народне армије и 80 година од формирања Прве пролетерске народно-ослободилачке ударне бригаде.
Том приликом, заслужним појединцима су годишња признања СУБНОР-а.
Представници града Крагујевца, СУБНОР-а, Удружења потомака ратника и Клуба акцијаша и волонтера, окупили су се крај споменика Народним херојима како би одали пошту погинулим борцима из редова Прве пролетерске народно-одлободилачке ударне бригаде.
С обзиром на то да је окосницу ове бригаде чинио Трећи крагујевачки батаљон, локална самоуправа и овдашња борачка удружења са посебним пијететом негују сећање на хероје.
О значају Прве пролетерске бригаде за Крагујевац сведочи податак да једна месна заједница у граду носи име њеног политичког комесара Филипа Кљајића.
Обележавање Дана Југословенске народне армије и 80 година од формирања Прве пролетерске народно-ослободилачке ударне бригаде, била је прилика да се заслужним појединцима доделе годишња признања СУБНОР-а.
Медаљом борца Републике Србије постхумно је одликован Марко Лазаревић, а исто признање је уручено и потпуковнику Јовици Станковићу.
За допринос развијању и осавремењавању традиције ослободилачких одбрамбених ратова и очување тековина антифашистичке борбе признање је добио Мирослав Петрашиновић, председник Скупштине града.
Извештава новинар РТК Бојана Крстић.
