О изазовима пружања услуга социјалне заштите на локалном нивоу, различитим аспектима и приступима, размени искустава али и перспективама за даљи развој, данас су у Крагујевцу дискутовали представници Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, директори и стручни радници републичког и покрајинског завода за социјалну заштиту, представници центара за локалне и социјалне услуге, удружења стручних радника социјалне заштите, представници локалних самоуправа.
Комора социјалне заштите Србије у сарадњи са Удружењем стручних радника социјалне заштите и Центром „Кнегиња Љубица“ организовала је Крагујевцу први у низу стручних скупова на којима се говори о изазовима са којима се сусрећу локалне установе социјалне заштите.
Србија је потписница Агенде 2030 која представља универзалну стратегију, а од држава потписница се очекује да мобилишу све ресурсе како би циљеви били остварени до 2030. године.
Један од циљева Агенде укључује и социјалну инклузију, а у Крагујевцу се она спроводи кроз бројне услуге Центра за развој услуга социјалне заштите „Кнегиња Љубица“.
На стручнм скупу „Центри за развој локалних услуга-досадашњи развој, изазови и превазилажење потешкоћа у раду“ крагујевачки центар „Кнегиња Љубица“ наведен је као пример добре праксе по чијем моделу су оснивани други центри у Србији.
Извештава новинар РТК Дарко Милошевић.
