Романтични пијаниста у Првој крагујевачкој гимназији

Пијаниста, Стефан Ивковић, одржао је концерт у Свечаној сали Прве крагујевачке гимназије.

На програму су била дела Листа, Шопена и Грига. Концерт је организовао Музички центар.

Репертоар у коме себе највише проналази, пијаниста Стефан Ивковић поделио је са крагујевачком публиком.

Дела романтичара Листа, Шопена и Грига овај уметник на клавиру сматра личним печатом, а себе пре свега романтичним пијанистом.

Стефан Ивковић рођен је у Србији где је започео музичко образовање, да би се потом преселио у Норвешку где наставља свој музички пут и школовање.

Кроз програм концерта објединио је пределе Србије и Норвешке, звуке севера и југа.

Стефан Ивковић је имао бројне солистичке концерте у земљи и иностранству, а као солиста свирао је клавирске концерте са оркестрима у Естонији и Норвешкој.

У новембру ће имати рецитал у Норвешкој и то ће бити концерти за нашу амбасаду.

Извештава новинар РТК Наташа Радивојевић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *