Крагујевачки Дом здравља, као установа примарне здравствене заштите, брине о здрављу 200.000 грађана Крагујевца.
Свечаном академијом у сали Скупштине града ова установа обележила је значајан јубилеј, 20 година рада.
Примарна здравствена заштита у Крагујевцу оформљена је 1966. године у оквиру Медицинског центра.
У садашњем облику Дом здравља постоји од 1998. године. Ова установа данас има четири огранка, у којима услуге примарне здравствене заштите користи око 200.000 грађана.
На Свечаној академији организованој поводом 20 година рада, представљени су резултати које је ова установа остварила у претходном периоду. Најављени су и нови пројекти.
Обележавању две деценије успешног рада присуствовала је министарка без портфеља задужена за демографију и популациону политику Славица Ђукић Дејановић, затим представници градске управе, пословни партнери као и запослени у Дому здравља.
Извештава новинар РТК Иван Ганић.
