Раднички 1923 изгубио од Синђелића

Фудбалери Радничког претрпели су трећи пораз у Првој лиги Србије.

После две узастопне победе, крагујевачки тим је у 7. колу првенства изгубио у Београду од екипе Синђелића резултатом 2:0.

Раднички, који поново није наступио у комплетном саставу, није могао да парира искусној екипи Синђелића.

Београђани су искористили прву прилику на утакмици и брзо дошли до предности.

У 8. минуту Јањић је после продора искористио збуњеност одбране Радничког и постигао водећи гол за домаћина.

Било је то и све вредно пажње у првом делу меча.

У другом полувремену виђено је више прилика, али су успешнији били Београђани.

Најпре је Пишчевић погодио пречку да би само неколико минута касније, тачније у 75. минуту, Ђурић крунисао добру акцију домаћина и поставио коначан резултат утакмице, Синђелић-Раднички 2:0.

Раднички је само у два наврата озбиљно запретио Београђанима.

На почетку другог полувремена Максимовић је покушао из даљине, а у финишу меча Вујасин се нашао у доброј позицији, али није успео да лопту спроведе у гол.

После две узастопне победе, Раднички је доживео трећи пораз у првенству.

Раднички је остао на шестом месту на табели. У наредном 8. колу Крагујевчани ће дочекати другопласирану екипу Златибора из Чајетине.