Раднички победио Металац у првом мечу баража

Фудбалери Радничког успешно су започели борбу за пласман у Супер лигу.

У првој утакмици баража, Крагујевчани су данас на стадиону „Чика Дача“, после бољег извођења пенала, победили екипу Металца из Горњег Милановца резултатом 6:3.

У регуларном делу меча било је нерешено 2:2. Наредни противник је екипа Инђије. Меч ће бити одигран следеће суботе у Инђији.

Фудбалери Радничког и Металца, пред око 8.000 гледалаца на стадиону „Чика Дача“, пружили су меч достојан екипа које се боре за пласман у највиши ранг.

У првом полувремену није било погодака, али је било прилика за гол на обе стране.

Раднички је за само пет минута игре у другом делу утакмице стекао предност од два гола.

Тек што се кренуло са центра, Крагујевчани су повели лепим волеј ударцем Вујасина. Нешто касније Здравковић се добро снашао у гужви пред голом Металца и дуплирао предност.

Ипак, играчи Металца нису се предавали. У 73. минуту Јешић је прецизним ударцем смањио на 2:1, да би у самом финишу меча гости успели да дођу до изједначења. Кецап је после добре акције у 88. минуту изједначио на 2:2.

Уследило је извођење пенала у којом су успешнији били Крагујевчани. Кецап и Вукмановић нису успели да савладају голмана Радничког Раичевића, док су на другој страни Тодоровић, Грбовић, Петровић и Вујасин били сигурни, за победу крагујевачког клуба резултатом 6:3 и пласман у наредну рунду баража.

Металац је имао своје прилике на утакмици које није искористио. Екипа из Горњег Милановца је трећи пут ове сезоне поражена од Радничког.

Раднички ће у наредној рунди баража играти са екипом Инђије која је победила Златибор из Чајетине резултатом 2:1. Утакмица ће бити одиграна следеће суботе у Инђији.