Убедљива победа фудбалера Радничког

Фудбалери Радничког остварили су најубедљивију победу у овој сезони. У премијерној утакмици 22. кола Прве лиге Србије, Раднички је данас на стадиону „Чика Дача“ савладао екипу Синђелића из Београда резултатом 5:1.
Фудбалери Радничког су добром игром и најубедљивијом победом у сезони завршили наступе пред својим навијачима у овој години. Крагујевчани су повели већ у 7. Минуту ппоготком Максимовића.

На други гол Радничког, који је у првом делу меча имао доста прилика, чекало се до 38. минута када је Никодијевић повисио вођство на 2:0, што је био резултат првог полувремена.

Београђани су успели да смање предност Крагујевчана у 67. минуту. Након прекршаја у казненом простору домаћина, досуђен је пренал за екипу Синђелића који је у погодак претворио Радуновић.

Ипак, само три минута касније Здравковић је постигао трећи гол за Раднички. У 78. Минуту било је 4:1 за крагујевачки тим. Филиповић је најпре погодио пречку, а након тога Петровић се уписао у листу стрелаца. Коначан резултат, Раднички-Синђелић 5:1, поставио је у 81. минуту Никодијевић својим другим голом на утакмици.

Екипа Синђелића је у финишу утакмице остала без Илића који је добио други жути картон. Београђани су наставили са лошим играма у овој сезони и налазе у доњем делу табеле.

У наредном колу првенства, последњем у овој години, Раднички ће у среду играти у Чајетини са екипом Златибора.