Од 189 урађених узорака у „Ватреном оку“ у Београду и 57 у лабораторији „Крагуј“ Института за јавно здравље Крагујевац до 15 сати, у Шумадији је још 17 особа позитивно на коронавирус.
Међу новозараженима је14 особа из Крагујевца, 2 из Тополе, и 1 из Велике Плане.
Од почетка епидемије до данас у Шумадијском округу укупно је 2.288 особа позитивно на вирус Корона.
У Крагујевцу 1.780, Аранђеловцу 162, Тополи 81, Рачи 52, Баточини 73, Лапову 15 и Книћу 125 особа.
У кућној изолацији у Шумадијском округу је 719 особа, од којих је 545 у Крагујевцу.
У крагујевачком Клиничком центру, хоспитализовано је 67 пацијената, док је 9 особа на респиратору.
