У Крагујевцу изведен поетско музички кабаре „Чезнем да Вам кажем“

Гостујући поетско музички кабаре „Чезнем да Вам кажем“ одигран је на сцени Књажевско српског театра.

Аутора, првака драме Београдског драмског позоришта Милорада Дамјановића, кабаре на духовит, аутоироничан и приступачан начин води публику у прошлост, некадашњу Југославију, а потом и деценије које су уследиле.

Емотивно путовање, игра се широм Србије, а у Крагујевцу је одиграно 71. извођење.

Првак драме Београдског драмског позоришта, Милорад Дамјановић провео је публику кроз своје, али и детињство великог дела публике, затим студенски живот, почетак каријере и доводи причу и гледаоце до данашњих дана кроз целине употпуњене поезијом.

Централну причу кабареа прате пијаниста Павле Јоксимовић и глас Наташе Радовановић, сопрана Опере Народног позоришта у Београду, која овом приликом пева поп, евергрин и џез песме уз које су стасале бројне генерације.

Гости кабареа су глумци: Мина Лазаревић, Драгана Мићаловић, Ива Штрљић, Стеван Пиале.

Кабаре „Чезнем да Вам кажем“ је забавно, занимљиво и емотивно путовање кроз време и животе наших родитеља, људи око нас, наглашава аутор.

Прича свих нас, испричана и отпевана кроз речи оних на које је нација поносна као што су: Васко Попа, Десанка Максимовић, Јован Дучић, Мирослав Антић привукла је крагујевачку позоришну публику, коју је овог пута упадљиво значајним делом чинила млађа генерација.

Извештава новинарка РТК Слађана Обрадовић Чукарић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

One thought on “У Крагујевцу изведен поетско музички кабаре „Чезнем да Вам кажем“”

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *