Очекује се и већи број студената из иностранства на Универзитету у Крагујевцу

Цене школарина на факултетима крагујевачког Универзитета нису се значајније мењале за наредну академску годину, док су уписне квоте за све факултете остале исте, потврдио је за Телевизију Крагујевац ректор Универзитета у Крагујевцу, проф. др Ненад Филиповић.

Очекује се и већи број студената из иностранства због увођења нових студијских програма на енглеском језику.

Први уписни рок почиње 17. јуна док ће полагање пријемних испита бити спроведено од 24. јуна до 8 .јула.

Цене школарина на факултетима који припадају крагујевачком Универзитету крећу се од 45 хиљада динара колико кошта година на Агрономском факултету у Чачку до 180 хиљада динара колико се треба издвојити за одређене смерове на Филолошко-уметничком факултету.

Квоте на Медицини, Фармацији, Факултету инжењерских наука као и протеклих година прво буду попуњене.

За наступајућу акaдемску годину, акредитовани су и нови студијски програми.

Ове академске године на факултетима Универзитета у Крагујевцу уписано је више од 300 страних студената.

Због акредитације нових програма очекује се да се овај број увећа.

На иницијативу Владе Србије у плану за идућу школску годину је и акредитација мастер студија за биоинформатику и филмску продукцију.

Сви програми биће доступни и на енглеском језику.

Извештава новинарка РТК Марина Голубовић Миленковић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *