Наша суграђанка Биљана Станојевић је на овогодишњем наградном конкурсу Јавног предузећа „Пошта Србије“ проглашена за једну од 100 најуспешнијих пословних жена у нашој земљи.
Предузетништвом се бави од 2008. године, оснивач је Асоцијације пословних жена „Визија“ која постоји скоро деценију и по, а своја знања и искуства из ове области радо дели са онима који желе да се упусте у предузетничке воде.
Жеља да повеже предузетнице са територије Шумадије и Поморавља, мотивисала је нашу суграђанку Биљану Станојевић да 2010. године оснује Асоцијацију пословних жена, симболичног назива „Визија“.
Ова асоцијација, прва те врсте у Крагујевцу и околини, скоро деценију и по, кроз едукације и радионице утиче на свест о потреби самозапошљавања жена и остваривања њихове економске независности.
Активности на развоју женског предузетништва донеле су Биљани титулу једне од 100 најуспешнијих пословних жена у Србији, коју додељује Јавно предузеће „Пошта Србије“.
Биљана је предузетништвом почела да се бави стицајем животних околности.
У тренутку када је морала да реши свој економски статус није имала превише избора, а могућност да преко Регионалне агенције за економски развој добије кредит за набавку основних средстава, искористила је за отварање туристичке агенције. Успешно је пословала до пандемије корона вируса.
Добитница бројних награда и признања у области предузетништва, а најпоноснија је на Ђурђевданску награду града Крагујевца и награду „Цвет успеха за жену змаја“ коју додељује Удружење пословних жена Србије.
Прошле године је номинована за једну од 100 најуспешнијих пословних жена у свету.
Извештава новинар РТК Бојана Крстић.

Samo u Srbiji mozes da budes najuspešnija preduzetnica a da radis u opštini.
I to sns opštini
Pa hahahahah