Повољне временске услове, запослени у ЈКП Шумадија Крагујевац користе да обаве радове на хортикултурном уређењу зелених површина у граду.
Посађене су нове саднице у Великом парку, али су и очишћени травњаци од опалог лишћа.
Запослени у Сектору зеленила садњом нових биљака оплемењују зелене површине у Великом парку.
Посађено је око 70 четинарских и лишћарских садница, као и садница украсног шибља и перена.
Редовна јесења садња четинара и лишћара кренула је крајем јесени, а биће готова до почетка пролећа.
На улазу у Велики парк, око металних лукова урађена је допуна постојећег засада ружа.
Посађено је 50 нових пузавица које ће, када порасту, формирати цветне лукове.
У оквиру планираних радова предвиђена је и садња лишћара и украсног шибља.
Тренутно, запослени у Јавном комуналном предузећу Шумадија у Великом парку чисте травњак од опалог лишћа, како би трава могла несметано да расте у пролеће.
Поред оплемењивања парковских, обновљене су и зелене површине испред Скупштине града где су засађене нове саднице перена, украсног шибља и четинара.
Извештава новинарка РТК Зорица Савић Ранковић.

Maltretiraju ljude da se mrznu i čiste lišće koje će ionako satrunuti a šefovi seli na TA peći i piju na poslu