Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да ускоро очекује велике проблеме у вези са НИС-ом, пошто се ставови САД и Русије, како је рекао, све више разилазе, као и да је јануар месец био најгори месец за српску економију због блокада.
„Очекујемо скоро велике проблеме везане за НИС, зато што Руси и Американци као да се удаљавају по свим позицијама.
Ми ћемо сутра и прекосутра имати посебне састанке по том питању, али све што сам мислио да ћемо моћи без велике политичке драме да завршимо, некаквим договором, разумевањем свих страна. Очигледно нећемо моћи“, рекао је Вучић за Пинк.
Како је рекао, за нас нема доброг решења за НИС.
„Ми смо отприлике као растргнути између два аутомобила која возе у супротном смеру, па тако да вам је онда јасна наша позиција, али бавићемо се тиме наредних дана и дати све од себе“, рекао је Вучић.
Истакао је да је јануар био најгори месец у нашој економији захваљујући блокадама и, како је навео, свим бесмисленим поступцима којима је Србија била изложени од његових политичких противника.
„Надам се да ће ускоро престати блокаде које наносе штету сваком грађанину ове земље, разара нашу економију, разара могућност доласка инвеститора у земљу.
То је просто нешто што је веома веома лоше и то људи морају да знају.
То ће се осетити на платама и пензијама“, закључио је Вучић.
Председник Србије Александар Вучић изјавио је вечерас поводом инцидента који се догодио код Мокрина да се осећа апсолутно безбедно и да су они који га чувају врхунски професионалци.
„То нису људи који обављају било какве друге послове, а камоли са оне стране закона, што је неретко био случај са неким другима у историји. Војска је посебно дисциплинована, другачије организована, јединице Кобре су наше елитне јединице.
Немам ја шта ту да бринем, то је њихов посао и ту је крај приче“, рекао је Вучић за ТВ Пинк на питање о инциденту који се догодио у суботу са службеним возилом у коме се налазио и да ли се осећа безбедно.
Вучић је у суботу на скупу у Кикинди рекао да му је пукла гума на путу до Мокрина.
Председник Александар Вучић изјавио је данас да је Српска листа остварила на изборима на Косову и Метохији велику и важну победу за Србију и показала снажно опредељење српског народа да јединствено чува своје огњишта и буде наслоњен на своју Србију.
„Срби на Косову и Метохији имају једног свог председника, једну своју земљу и ту земљу, Србију, воле највише на свету. Бескрајно сам им захвалан на томе и они су показали како се одговорно и озбиљно односи један народ у тешкој ситуацији.
Дакле, све честитке Српској листи, све честитке нашем народу на Косову и Метохији“, поручио је Вучић гостујући на Пинку.
Рекао је да не би да нагађа и меша се у међуалбанске односе, али да год да би формирао владу са Аљбином Куртијем да би био политички мртав после тога.
„Био би политички мртав после тога, дакле, и ЛДК, и ПДК, и Харадинај, и ко год би то урадио, после тога је тешко да би могао да опстане на политичкој сцени. Никада то не треба искључивати, али не мешамо се у то.
Оно што је за нас важно, то је да, упркос језивим претњама, притисцима, стравичним нападима које су долазиле, не само од Куртија, већ и од земаља Квинте.
Свим могућим политичким, па усудио бих се да их назовем језуитским нападима на Српску листу, она је опстала и упркос свим својим слабостима, мањкавостима, почев од мене па надаље, и грешкама, успела да добије највеће поверење Срба, убедљиво највеће“, истакао је Вучић.
Објаснио је да је Српска листа успела да добије 10 мандата иако мора за то да се добије, како је рекао, десет пута више гласова од другопласираних на листи.
„И они су покушали све да дају двема листама, не би ли дошли до једног мандата. Да вам не објашњавам, некад смо ми срачунали све српске средине да је то био однос 11,5 према 1, да су почели да стижу из албанских градова гласови где су ти други неки имали, па је то једва неких 150-200 гласова више да би било десет нула, осим ако не знам шта не смуљају у наредним данима“, рекао је Вучић.
Додао је да Албанци на Косову и Метохији сада, ипак, имају неке своје веће проблеме.
„Не желим никакве ни ироничне, ни саркастичне коментаре да дајем о Куртијевој позицији као што је он волео да даје о мојој позицији. Знате како, наш народ не каже џабе – ко другоме јаму копа, сам у њу упада“, рекао је Вучић.
Председник Србије Александар Вучић изјавио је вечерас да ће на Сретење бити донета Декларација о Војводини која би гарантовала Војводину у Србији и додао да се размишља о два места где би тај скуп могао да се одржи, пошто неће бити у Новом Саду.
Према његовим речима, Декларација би потом требало да буде усвојена у Народној скупштини.
„Неће то бити у Новом Саду, не због не знам чега, већ зато што не желим да некоме дамо прилику да нам каже да смо хтели сукоб са студентима.
Имамо још две опције, два места о којима размишљамо, где ћемо да одржимо тај велики скуп“, рекао је Вучић на ТВ Пинк.
Он је навео да ће на тај скуп доћи и председник РС Милорад Додик.
„Верујем да ће бити и многи други важни људи, срећемо се на Сретење, такав је назив. Имаћемо (скупове на Сретење) од Орашца до Београда, Крагујевца. Гледаћемо такође да ни једног секунда не дођемо у прилику да се сукобимо са било ким у Крагујевцу, то су наша деца, ми то нећемо, ми ћемо да се склањамо од тога“, рекао је Вучић.
Вучић је истакао и да ће народна декларација бити озбиљан текст.
„Вероватно ћемо морати да имамо одређене измене, то је Српска народна декларација, а онда ћемо морати да разговарамо и са нашим мађарским коалиционим партнерима и Савезом Војођанских Мађара, шта је то што они још траже да уђе у декларацију или евентуално нешто да из народне декларације изађе, да бисмо такву декларацију која би гарантовала Војводину у Србији, усвојили и у Народној скупштине Републике Србије“, поручио је Вучић.
Вучић је овом приликом подсетио и на изјаву некадашњег политичара Горана Свилановића који је рекао, како каже Вучић, да су сви осим Војислава Кошутнице ишли у Будимпешту по паре и да су знали да постоји услов за то.
„Трпали су у џепове, трпали у ревере, уносили како су знали и умели.
Знате већ какви су ДОС-овци лопуже били, па би да се врате на власт и тако даље. Дакле, он је рекао, сви смо ми знали да је услов да Црна Гора мора да се отцепи од Југославије, касније државне заједнице Србије и Црне Горе. А то је био услов да би могло Косово да прогласи независност, због резолуције 1244 која се све време везује за Савезну Републику Југославију“, навео је Вучић.
Како је додао, тако се дозволило одвајање Црне Горе, без да се ико борио, па је проглашена независност тзв. Косова.
„Пре тога је био погром, када су 30 цркава и манастира уништени, када 11 људи убијено, дакле, све су то урадили, ништа нису рекли, нико оставке није подносио, баш их је било брига.
Сада, на основу и ових Кинкелових речи, и неких других из региона, могли сте то да читате од свих хрватских и сарајевских медија, мора да се заврши Војводина. Шта да се заврши у Војводини ?“, упитао је Вучић.
Како је додао, они не разумеју колики је проценат ни српског становништва данас тамо, али и колики је проценат свих осталих, од Мађара Словака, Румуна и свих осталих који не желе нигде друго, осим да живе у Србији.
