Крагујевчани храбро против Олимпијакоса, али без четвртфинала после петераца

Ватерполисти Радничког нису успели да се пласирају у четвртфиналну фазу Лиге шампиона, пошто су у одлучујућем мечу последњег кола поражени на гостовању лидеру Олимпијакосу, у Атини, после петераца – 16:14 (11:11).

У дербију два јако квалитетна тима, са великим бројем репрезентативаца, Шумадинци су били у најмању руку равноправан противник, сјајно су се борили до самог краја на изузетно тешком гостовању, али нису искористили неколико добрих прилика у тренуцима када се меч ломио. У појединим моментима чинило се и као да лопта једноставно неће у гол.

Крагујевчани су лоше отворили утакмицу и допустили домаћину да ношен сјајном подршком са трибина стекне предност од четири гола већ на старту. Тек после шест минута игре гости су пробили лед преко Душка Пијетловића (4:1).

Рани заостатак није поколебао Шумадинце. Заиграли су знатно боље и два минута пре одласка на одмор пришли на само гол заостатка, серијом 3:0, Николе Муришића, Виктора Рашовића и Николе Јакшића (5:4), али су Атињани успели да се врате на „плус три“ до полувремена – 7:4.

Одмах на старту друге половине сусрета Раднички се поново вратио на гол заостатка са два везана поготка Ангелоса Влахопулоса (7:6), а потом је „минус један“ имао и три минута пре краја деонице, преко Николе Јакшића (8:7). Ређале су се потом стативе и неискоришћени напади, што је Олимпијакос казнио и преко Какариса и Генидунијаса поново дошао до три гола „вишка“ (10:7).

Виткор Рашовић и Андрија Прлаиновић вратили су наду Радничком пет минута пре краја (10:9), али ни Грци се нису дали, па су одбили налет преко Николаидиса (11:9). Раднички је коначно успео да изједначи минут пре краја са сва везана гола Душка Пијетловића (11:11), а права драма уследила је тек у финишу. Све је стало у последњи напад од 22 секунде, Раднички је кренуо са седам играча, али није успео да постигне погодак, па су меч решили петерци.

У трећој серији грчки голман зауставио је шут Вапенског, док су сви играчи Олимпијакоса били прецизни.

Најефикаснији у екипи Радничког био је Душко Пијетловић са три гола, колико су постигли и Николаидис и Фунтулис на другој страни.

Крагујевчани ће такмичење наставити у осмини финала Купа Европе, а жреб ће се одржати у понедељак, од 10 часова.

Пред ватерполистима Радничког су два српска дербија Ватерполо регионалне лиге, најпре у понедељак, од 19 часова, са Новим Београдом, а затим у петак, у исто време, у Шапцу.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *