Како би заштитили ромску заједницу од заразе корона вирусом, од данас се кренуло са дезинфекцијом објеката у ромским насељима, на Аеродрому и Лепници.
У исто време подељени су и пакети које су обезбедили путем донатора Центар за социјални рад Солидарност и Црвени крст у Крагујевцу.
Одржана су и предавања о начину поступања и мерема превенције за борбу против ширења корона вируса.
У плану је да се обиђу сва 11 ромска насеља, колико их има у Крагујевцу како би превентивно деловали и како би се мапирале најугроженије породице.
Све то у циљу спречавања хуманитарне катастрофе, јер у многим насељима не постоје основни санитарни услови.
