У Крагујевцу већ 25 година постоји издвојено одељење балетске школе „Лујо Давичо“ из Београда.
Захваљујући средствима Скупштине града, која дуги низ година помаже рад овог одељења, и у 2018. години наставиће се са подршком ове мале уметничке школе.
Градско веће предложило је финансирање радова за реновирање сале и комплетну замену дотрајале столарије.
Сан скоро сваке девојчице је да постане балерина, за шта је потребно много воље и вежбања у сали са огледалима.
У Крагујевцу, више од две деценије постоји издвојено одељење београдске балетске школе „Лујо Давичо“.
У јединственој уметничкој школи, за основно играчко образовање у Крагујевцу, прве плесне кораке научиле су и данас прослављене уметнице и познате балерине попут Ане Ђурић, која се свакодневно види у шпици за РТС 3, некада дигитал.
Многи млади уметници наставили су школовање у иностранству. Град Крагујевац зато и подржава рад ове мале школе, односно одељења.
Захваљујући средствима из буџета за ову годину, реновираће се простор који користе мале балерине у просторијама Центра за неговање традиционалне културе „Абрашевић“.
Да би девојчица постала балерина, потребно је да има пуно љубави и склоности ка игри и плесу.
Уколико поседује грациозност и осећај за ритам и музика, следећи корак је упис у школу балета.
Она оспобљава ученике за активно бављење уметничком игром у области класичног балета.
Најбољи узраст за упис у школу балета је по завршетку четвртог разреда основне школе, са десет година, када девојчица постане спремна за балет.
Упис нових чланова за наредну школску годину биће у мају и јуну.
Извештава новинарка РТК Зорица Савић Ранковић.
