Протеклих година највећи број српских туриста је током лета одлазио у Грчку.
Међутим, због пандемије, многи су ове године одустали од летовања.
Грчка је 15. јуна затворила границе за држављане Србије, али постоји могућност да оне буду отворене почетком августа у зависности од епидемиолошке ситуације у нашој земљи.
Грађани који желе да овог лета оду на летовање тренутно на распалагању имају Турску и Египат.
Сваке године највећи број српских туриста одлази у Грчку на летовање. Међутим, пандемија је овог лета многим грађанима променила планове.
Грчка је 15. јуна затворила границе за држављане Србије, али су многи пре тога прешли границу.
На грчкој обали их је дочекала другачија атмосфера него претходних година.
Грађани који желе да овог лета оду на летовање на располагању имају Турску и Египат.
Наде има и за љубитеље Грчке, јер ће почетком августа грчка влада разматрати одлуку о отварању граница за наше туристе.
Због епидемије је угрожен и домаћи туризам, јер омиљене дестинације полако постају жаришта заразе попут Врњачке Бање.
Пандемија је доста погодила туризам и довела у тежак положај око 35.000 туристичких радника у Србији.
Извештава новинар РТК Саша Стаменић
