На медицинском факултету два нова мастер програма

На Факултету медицинских наука Универзитета у Крагујевцу у току је конкурс за два нова мастер студијска програма у школској 2020/2021. години.

У питању су смерови Исхрана и суплементација и Регенеративна медицина.

На оба мастер студијска програма места има за укупно 72 студента.

Конкурс траје до краја новембра.

На мастер студијском програму Исхрана и суплементација на Факултету медицинских наука Универзитета у Крагујевцу места има за укупно 48 самофинансирајућих студената.

Нови смер могу уписати студенти са завршеним основним академским студијама из биологије, молекуларне биологије и физиологије, хемичари, организатори здравствене неге, терапеути рехабилитације.

На новом мастер студијском програму Регенеративне медицине места има за 24 студента.

Школарина за 20 студената финансираће се из буџета Еразмус плус пројекта, док ће 4 сами сносити трошкове школовања.

На Факултету медицинских наука Универзитета у Крагујевцу кажу да влада велико интересовање за оба мастер студијска програма. Конкурс траје до краја новембра.

Извештава новинар РТК Ксенија Ђерковић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *