Влада Србије је донела одлуку о проглашењу тродневне залости у Србији, због смрти патријарха СПЦ Иринеја.
Тродневна жалост проглашена је од данас до недеље, 22. новембра.
Партијарх српски Иринеј преминуо је јутрос на ВМЦ Карабурма, где се лечио од коронавируса две недеље.