Према подацима Института за јавно здравље за 12. фебруар до 20 часова, од 596 новоузоркованих брисева, позитивних је 103, што је 17,28% у односу на број обрађених брисева.
У Крагујевцу је ковидом 19 инфицирано још 79 особа, у Аранђеловцу 15, Тополи 3, Баточини и Рачи по 2 и Книћу и Лапову по 1.
У Клиничком центру Крагујевац, према последњим подацима хоспитализована су 154 пацијента, од којих је 12 на респиратору.
У Шумадији је у кућној изолацији 4471 особа, од чега 3927 у Крагујевцу.
