Научно – популарно предавање „Крагујевац се враћа на Млечни пут“, биће одржано у суботу, 5. марта, у свечаној сали Прве крагујевачке гимназије од 17 часова.
На предавању ће бити речи о светлосном загађењу и значају враћања звезда у наше градове.
Предавач је Марина Павловић, истраживач приправник на Математичком институту САНУ у Београду, а предавање је део пројекта „Еколошка супернова – популаризација проблематике светлосног загађења“, који финансирају Центар за промоцију науке и Департман за географију, туризам и хотелијерство Природно – математичког факултета у Новом Саду.
