Крагујевачки академски оркестар aкордеониста одржао је концерт у Првој крагујевачкој гимназији.
На концерту су наступили и солисти Петар Мирков на бандонеону и Алберто Месирка на гитари.
Диригент је био Предраг Костовић, професор Филолошко-уметничког факултетау Крагујевцу.
Као гост концерта Крагујевачког академског оркестра акордеониста, на класичној гитари наступио је италијански виртуоз Алберто Месирка који није крио одушевљење због гостовања у нашој земљи.
Врста музике којом се представио публици и коју јако воли да изводи је, како каже, његова велика страст и извор живота.
На програму је био избор из Енигма Варијације Едварда Елгара, затим Влтава Беджиха Сметане, Свита из балета Маскарада I, III, IV и V став Арама Хачатуријана, као и Концерт за бандонеон, гитару и оркестар Астора Пјацоле, који представља новину у репертоару на нашим просторима.
Концерт је рађен у сарадњи са Гитар арт фестивалом на коме су ови виртуози и наступили заједно са италијанским колегом у Народном музеју у Београду, где су у препуној сали доживели овације публике, као и у Првој крагујевачкој гимназији.
Извештава новинар РТК Наташа Радивојевић.
