„Прозван је и V-3” у Дому омладине

У оквиру Октобарских свечаности, у Кино клубу Дома омладине приказан је филм из 1962. године „Прозван је и V-3”.

Тема фима је један од најпознатијих трагичних догађаја 20. века на овим просторима – стрељање деце и цивила под немачком окупацијом у Крагујевцу, октобра 1941. године.

Масовним стрељањем цивила, у октобру 1941. нацисти одлучују да угуше побуну у Србији.

У Крагујевцу хиљаде људи, укључујући читава одељења средњих школа, у једном дану ухваћени су и стрељани. Ратни историјски филм „Прозван је и V-3”, прати трагичну судбину једног од тих одељења и професора.

И догађаји и ликови су стварни, односно настали на причама и судбинама Крагујевчана.

У дугометражном играном филму, ратној драми, фикција као реконструкција стварног догађаја своди се на емотивно евоцирање трауме.

У Дому омладине, 17. октобра, посетиоци ће моћи да присуствују отварању изложбе на тему антиратне фотографије.

Извештава новинарка РТК Наташа Радивојевић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *